Naše výprava podnebnými pásy do ZOO za zvířátky

Po ránu byla ještě sněhová pokrývka, ale během dne nám vykouklo sluníčko, a tak to byl ideální den na procházku po ZOO.

Výprava do ZOO

Ale aby to nebylo jen tak, tentokrát děti dostaly pracovní listy a s těmi chodily mezi zvířátky a hledaly odpovědi na otázky ohledně podnebných pásů: „Jaká dvě zvířata žijí pouze v Austrálii?“ „Jak se jmenuje nejmladší a nejstarší primát v ZOO?“ „Máme v ZOO slony indické nebo africké?“ „Zakresli do mapy na jakém světadílu najdeš jeleny.“ „Vyznač v kterém podnebném páse najdeš tučňáky.“… apod. Na takové a spoustu dalších zajímavých otázek hledaly děti odpovědi a myslím, že se jim to líbilo.

Byli jsme se podívat v novém pavilonu opic, který je doopravdy krásný, cestou jsme viděli slony, žirafy, lední medvědy, vlky, hyeny, surikaty, koně převalské, lachtany. Každý si našel své oblíbené zvířátko, každý si mohl prohlédnout to, co má v ZOO nejraději, co ho těší.

Výprava do ZOO Výprava do ZOO

Samozřejmě nechyběla přestávka na svačinku a návštěvu suvenýrů, to je vždy oblíbené místo v ZOO, donést si domů nového plyšového kamaráda nebo se jen tak podívat na zajímavosti.

Výprava do ZOO Výprava do ZOO

Myslím, že se nám výlet vydařil. Nakonec se umoudřilo i počasí a do školy jsme se vrátili krásně odpočatí se spoustou nových zážitků.

Za 5.D Kateřina Nebelová + 5.B a 5.C