Zelený den

Předmětová komise Člověk, společnost, umění a kultura připravila v rámci školního programu Škola žije! pro žáky naší školy na pátek 17. března zábavně vzdělávací jarní akci pod názvem ZELENÝ DEN. Tento den jsme jako oslavu jara vybrali v souvislosti s irským svátkem svatého Patrika, který je stále populárnější i u nás.

V rámci ZELENÉHO DNE zazněly v různých vyučovacích předmětech informace o všem „zeleném“. V dějepise a angličtině o svatém Patrikovi (Irsku, křesťanství), ve výchově k občanství se děti mohly věnovat ekologii, učitelé hudební výchovy zpestřili tento den „zelenými písničkami“ a školu vyzdobila dílka z hodin výtvarné výchovy. Zeleným jídlem naši akci doplnil i oběd ve školní jídelně.

Zelený den

Asi nejviditelnějším však v tento den bylo zelené oblečení. Vítěze soutěže nebylo jednoduché určit, ale nakonec jsme vybrali 5. A. Mezi „nejzelenější třídy“ se zařadila určitě i 1. B, 1. C, 1. D, 3. A, 4. D, 5. B a 7. A. Nejroztomilejší byly žabičky z přípravné třídy, které si také „zeleně“ zazpívaly a zatančily.

Zelený den

Všichni jsme se v tento den nejen pobavili, ale určitě jsme se něco nového dozvěděli. Moc děkujeme všem za účast!