Šťastné a veselé...

Starý rok se užuž chystá na zasloužený odpočinek a s železnou pravidelností se opakující nastupující předvánoční šílenství již propuklo v plné míře. Je chvályhodné, že i v této, pro mnohé hektické době, dodržuje naše škola příjemnou tradici adventního zpívání, které je spojeno s vůní svařeného vína, horkého čaje či s ochutnávkou různých druhů cukroví. Ti nejmenší si ještě odnášejí vánoční rolničku, která neodmyslitelně patří spolu s návštěvou Ježíška, dárky a rozzářeným stromečkem k pilířům vánoční atmosféry.

A tak se ve čtvrtek 13. prosince v podvečer sešlo před slavnostně vyzdobeným hlavním vchodem školy určitě alespoň na dvě stovky rodičů a dětí, aby si poslechly nejen tradiční koledy v provedení hudební skupiny Dixiband, ale hlavně si chtěly vyslechnout své ratolesti, které v pěveckém kroužku vede obětavě paní učitelka Mikešová. A nutno říci, že obě hudební tělesa se svého úkolu zhostila na výbornou. Celý podvečer se nesl v milém a slavnostním duchu a o úspěšnosti celé akce svědčí i to, že po dvaceti pěti litrech svařeného vína a téměř sedmi kilogramech cukroví zůstalo před školou jen povznášející aroma…

Vstupujeme do posledního týdne školní docházky v tomto roce. Žáci se alespoň trošku snaží věnovat učitelům svou pozornost, i když většina z nich spíše přemýšlí o tom, co že jim ten Ježíšek letos přinese, a vzájemně se přesvědčují, že tento rok byli fakt hodní a za ty horší známky či drobné domácí průšvihy oni přece nemůžou… I učitelé sbírají poslední zbytky sil, neboť i oni toužebně vzhlížejí k těm několika dnům relativního klidu a vidí se v záři rodinného krbu s dobrou knihou, sklenkou něčeho voňavého, při sledování českých úspěchů v biatlonu či jen tak v papučích při kontrolované konzumaci cukroví. Vždyť i učitelé jsou jenom lidi.

A proto se nenervujte tím, abyste trefili ještě na poslední chvíli ten pravý dárek, se kterým bude Vaše děcko stoprocentně spokojeno. Takový totiž neexistuje. Neupadejte do depresí, že ještě nemáte přepychově uklizeno. To nebudete mít nikdy. Nebuďte otrávení tím, že se vanilkové rohlíčky krapet připekly a vosí hnízda ztvrdla. Ti Vaši to stejně spořádají.

Přijměte od nás, učitelů, vychovatelů i všech zaměstnanců školy upřímné přání šťastných a veselých Vánoc a do celého roku 2019 Vašim dětem hodně školních úspěchů, Vám pevné nervy a všem členům Vašich rodin pevné zdraví.

A jedna učitelská rada na závěr. Poslední pracovní den po sobě hezky smažte tabuli a nechte ji čistou a prázdnou co nejdéle to půjde…

ZŠ Glowackého