Turnaj starších žákyň v házené

V úterý dne 22. ledna 2019 se žákyně 2. stupně naší školy zúčastnily turnaje v házené, který se konal v tělocvičně ZŠ Burešova. Vstup do turnaje měly vynikající. Nejprve porazily ZŠ Na Šutce 9:1, a poté zvítězily nad týmem ze ZŠ Lyčkovo náměstí 13:2. V posledním utkání ve skupině bohužel podlehly po tuhém boji ZŠ Ústavní 9:10 (pozdějšímu vítězi celého turnaje). Poté se našemu týmu přestalo dařit, i z důvodů absence klíčových hráček.

V semifinále naše družstvo prohrálo se ZŠ Burešova 7:13 a porážku 2:7 si odneslo i z následného utkání o 3. místo, ve kterém dominovaly hráčky ZŠ Mazurská. Přesto je v konečném pořadí 4. místo, tedy „bramborové medaile“, výborným výsledkem.

Velké poděkování a pochvala za vzornou reprezentaci naší školy zaslouženě patří všem zúčastněným děvčatům: Šedivá Tereza (8 branek), Graumannová Stella (12 branek), Valdová Šárka, Rutová Kateřina, Böhmová Lucie, Hnízdilová Bára, Dolanská Tereza (20 branek), Valdová Denisa, Matějková Kristýna.

Zdeněk Vaňouček – učitel TV