Volejbal - konečně to cinklo!

Volejbalový turnaj žáků ZŠ a OG MČ Praha 8 pro starší žáky se konal ve středu 6. února 2019 podobně jako turnaj basketbalový v tělocvičně ZŠ Na Šutce. Náš tým se představil ve složení: Vašek Kurka, Matěj Mík, Cédric Nzambi, Boris Slatinski, Miroslav Holub, Viktor Štípek (všichni 9. A), Jakub Kocourek, Ondřej Švihel a Dimitr Popov (všichni 9. B).

Naše škola se v základní skupině střetla s těmito týmy a dosáhla těchto výsledků: ZŠ Žernosecká (25 : 13), ZŠ Mazurská (25 : 10), ZŠ Hovorčovická (25 : 14). Jako vítěz skupiny jsme postoupili do semifinále. Zde nás čekal tým gymnázia Ústavní – po našem výborném výkonu a výsledku 25 : 8 jsme postoupili do finále. Během těchto zápasů se na hřišti objevili všichni naši hráči.

Ve finále jsme se střetli s týmem domácích – ZŠ Na Šutce. Soupeřem nejsilnějším – týmem složeným kompletně z hráčů volejbalového oddílu SK Kometa Praha. Ale i v našem týmu jsme měli dva aktivní volejbalisty – Vaška Kurku a Matěje Míka, na jejichž výkony náš tým spoléhal nejvíce. Utkání pro nás nezačalo dobře, velmi rychle jsme prohrávali 0 : 4 a později 2 : 7. Tým se však vzchopil a v polovině utkání dokonce vedl 12 : 11! Ještě za stavu 18 : 19 bylo utkání otevřené. Potom se více dařilo soupeři a my jsme se dopustili několika chyb. Výsledek 20 : 25 v náš neprospěch byl oceněn potleskem téměř zaplněné tělocvičny a nepatřil jenom vítězi, ale i našemu týmu. Potlesk byl slyšet i v průběhu zápasu, který sledovali nejen hráči a doprovod ostatních týmů, ale asi stovka žáků ZŠ Na Šutce. Ti vytvářeli domácí prostředí pro své spolužáky.

Našimi nejlepšími hráči byli Vašek Kurka a Matěj Mík, ale na krásném výsledku se podíleli všichni hráči.

Naše 2. místo mezi školami Prahy 8 je úspěchem! Všem žákům děkujeme za vzornou a úspěšnou reprezentaci naší školy!

Pavel Kropík – učitel Tv