Alpské potěšení

Na základě velkého zájmu se strany žáků 8. a 9. tříd uspořádala naše škola lyžařský výcvikový kurz pro pokročilé, který se uskutečnil v termínu od 3. 3. 2019 do 6. 3. 2019. Cílovou destinací byly rakouské Alpy. Ubytování bylo zajištěno v penzionu Glocknerhof, který se nachází v Brucku, v těsné blízkosti vyhlášených lyžařských areálů Kaprun a Zell am See.


Do alpského městečka Bruck jsme dorazili v neděli v odpoledních hodinách. Žáci se ubytovali v útulných pokojích, následně byli instruktory seznámeni s programem nadcházejících dnů. V pondělí ráno všichni účastníci kurzu vyrazili do lyžařského areálu Zell am See - Schmittenhöhe. Po několika minutové jízdě lanovkou nás Alpy přivítaly ve své plné kráse. Azurové nebe, závěje sněhu a strhující výhled na okolní velikány. Mnozí z nás ve skutečných horách ještě nikdy nebyli a samotný pohled na zasněžené alpské vrcholky se jim stal nezapomenutelným zážitkem. Lyžařský areál nabízí více než 70 km sjezdových tratí a my jsme s nadšením hltali každý metr. Po dni plném zimních radovánek si všichni dopřávali zasloužený odpočinek. K spánku jsme však ulehali plní očekávaní, jaké lyžařské podmínky nám nabídne sousední areál Kitzsteinhorn, který jsme měli v plánu navštívit následující den.


Středisko umístěné na ledovci nad městečkem Kaprun nás zcela učarovalo. Lyžaři si užívali nekonečné sjezdové i freeridové tratě, s nadšením se bořili do měkké bílé peřiny a dopřávali si záplavu adrenalinu na nejobávanější sjezdovce „Black Mamba“. Snowboardové družstvo řádilo v místních snowparcích a oslňovalo technicky skvěle zvládnutými triky. Všichni si našli své, a proto volba, kam vyrazit na poslední den výcviku, byla jednoznačná.

 

Lyžařský výcvikový kurz byl podle slov samotných žáků „boží“. Všichni si odvážíme velkou spoustu krásných zážitků, radosti a sebeuspokojení z vlastních sportovních výkonů.