Mc Donald’s Cup 2019

Minulý týden se na našem školním hřišti konal již 22. ročník fotbalového turnaje pro žáky I. stupně ZŠ Mc Donald’s Cup. Naši žáci se do turnaje zapojili v obou vypsaných kategoriích (1. – 3. třída a 4. – 5. třída).

Výborný výkon podali naši starší žáci, kteří nakonec po tuhých bojích obsadili krásné 3. místo. Jen remíza v posledním zápase je připravila o celkové prvenství. Ve své skupině porazili ZŠ německo-českého porozumění 1:0, dále ZŠ Libčická 5:0, ZŠ Na Šutce 2:0 a remizovali se ZŠ Bohumila Hrabala 0:0. Druhý den ve finále porazili ZŠ Burešova 2:0, ZŠ německo-českého porozumění 2:0, prohráli jediný zápas se ZŠ U Parkánu 0:2, poté opět zvítězili nad ZŠ Žernosecká 4:1, aby v posledním zápase opět remizovali se ZŠ Bohumila Hrabala 0:0. Výsledkem bylo ono krásné 3. místo.

Školu reprezentovali žáci: Valko Filip (nejlepší střelec – 9 gólů), Joska Filip (5 gólů), Peřinka Lukáš (1 gól), Mičan Štěpán (1 gól), Dědek Bruno, Koudela Martin (brankář), Zimmermann Jakub, Stupakov Vladimír, Beringerovi David a Adam.

Mladším žáků naší školy se už tak nedařilo a po jediném vítězství obsadili 7. místo.

Školu reprezentovali žáci: Miko Vojta, Lesák David, Zdvíhal Pavel, Havel Matyáš, Havel Šimon, Ivantso Vladislav, Šustr Štěpán, Tlučhoř David, Rusnák Matěj, Podhola Kryštof.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Zdeněk Vaňouček (učitel TV)