To je hlína

Již dříve jsme informovali o tom, že žákyně ze šestých tříd vyrobily keramická díla pro charitativní projekt „To je hlína nadačního fondu Modrá rybka. Akce byla zároveň soutěžní a tak jsme byli napjatí, jak to dopadne a co nás na slavnostním vyhlášení čeká.

Vyhlášení se konalo v pátek 26. dubna odpoledne v krásných prostorách Novoměstské radnice. Po dopolední části programu - vycházka Prahou po stopách revoluce, jsme uvítali chladné prostory a osvěžující občerstvení, které zde bylo přichystané. Sešlo se hodně účastníků z různých koutů republiky a všichni netrpělivě čekali na zahájení. Programem provázel zakladatel nadace a moderátor Pavel Anděl, o hudební doprovod se postaral Jan Matěj Rak se svou kytarou a písničkami Jaroslava Ježka.

A teď to, na co jsme čekali… Po vyhlášení mnoha kategorií, seřazených podle věku a zvolené výtvarné techniky, jsme se dočkali. Terka Čápová získala za svou plastiku Hlas lidu zvláštní cenu poroty. Kromě pěkného zážitku si tak odnesla i drobné dárky od sponzorů akce. Pak už jen foto s moderátorem a šup domů.

Těšíme se na další podobnou akci, protože nejen, že jsme si užili patlání hlíny v dílně, naše díla byla vystavena na skutečné výstavě v galerii, zúčastnili jsme se skvělé společenské akce, ale hlavně jsme pomohli a to má smysl.

Všechna díla věnovaná do projektu „To je hlína“ jsou určená k prodeji. Výtěžek z akce bude použit na financování školy v jedné z nejchudší části Indie v Thayongu.

Více o tomto projektu najdete ZDE.