Družina má talent!

Ve čtvrtek 25.4. se v naší družině konala velikánská sláva. Všechny děti a paní vychovatelky se sešly ve školním divadle a slavnostní přehlídka talentů mohla začít. Vzduchem se nesla nervozita, ale nebylo to potřeba, protože všechny děti byly perfektně připravené. Paní vychovatelka Fišerová přivítala diváky a umělce, popřála jim hodně štěstí při jejich vystoupení a pozvala první odvážlivce na podium.

Jako první vystoupila družina číslo 10, která pod vedením paní vychovatelky Kaslové nacvičila divadelní představení „O Červené Karkulce“. Děti mely krásné masky a všichni obdivovali, jak si herci skvěle zapamatovali text. Jako druhá vystoupila družina číslo 2, kde děti s paní vychovatelkou Hiermanovou nacvičily lidový tanec „Červený šátečku“. Umělci byli krásně sladění a stejně oblečení. Následně divadlo rozhýbaly Čiperky z družiny číslo 4, které s paní vychovatelkou Mikulíkovou nacvičily počítací písníčku a tak si naši nejmenší diváci zopakovali počítání. A poté jsme se přenesli až do daleké Afriky, kde paní vychovatelka Akrmanová společně s dětmi z družiny 3 zkrotila divokou zvěř. Děti předvedly akrobatické kousky a zvířátka nám představily a ukázaly. Cestování po světě pokračovalo, protože nás navštívila španělská taneční skupina Sofia. Holky z družiny číslo 9 od paní vychovatelky Klánové předvedly perfektně sehrané taneční vystoupení. Pak jsme se už vrátili zpět do České Republiky, kde nám družina číslo 8 pod taktovkou paní vychovatelky Fišerové zazpívala a zatančila píseň „Za sto let“. Děti vyjádřily díky naší krásné zemi a předvedly se ve vlastnoručně vyrobených tričkách. Jako poslední vystoupila družina číslo 5, která s paní vychovatelkou Kalinovou nacvičila muzikál „O perníkové chaloupce“. Děti předvedly krásné kulisy, zejména velikou perníkovou chaloupku, do které se vešla ježibaba, Jeníček i Mařenka.

Divadlem se nesl obrovský aplaus, všichni tleskali, pískali, výskali a především se usmívali, protože to bylo krásné odpoledne, plné velice nadaných talentů! Závěrečnou řeč pronesla paní vychovatelka Attlová, která vyjádřila velikánské díky všem umělcům, paní vychovatelkám a také skvělému publiku. Bylo to opravdu úžasné!

Další fotky z jednotlivých vystoupení si budete moci prohlédnout, v průběhu následujících dní, na webu školní družiny www.druzina-glowackeho.cz v záložce „Družina má talent!“.

Školní družina