Beachvolejbal – vítězství na závěr!

Poslední letošní sportovní soutěží, kterou pořádal DDM Spirála pro žáky základních škol MČ Praha 8, byl plážový volejbal dívek a chlapců. Soutěž se konala na kurtech Beach Clubu Ládví ve čtvrtek 13. 6. 2019 pro kategorii dívek a v pátek 14. 6. 2019 pro kategorii chlapců. Loňský ročník se hrál jako turnaj smíšených tříčlenných družstev, letošní ročník byl uspořádán jako samostatná soutěž dvoučlenných týmů dívek a dvoučlenných týmů chlapců.

Našimi soupeři ve skupinách pro kategorii dívek i chlapců byli stejní soupeři: ZŠ Ústavní, ZŠ Žernosecká, ZŠ Lyčkovo náměstí a ZŠ Mazurská. Dívky po dvou porážkách prohrály zbývající dva zápasy a ve skupině skončily na třetím místě. V utkání o 5. místo sehrály vyrovnané utkání s družstvem ZŠ Na Slovance. Po urputném boji prohrály 2:1 na sety – poslední set o pouhé dva míče.

V pátek pro naše chlapce jeden soupeř odpadl – družstvo ZŠ Lyčkovo náměstí nedorazilo. Kluci začali výborně – po třech vítězství 2:0 ve skupině postoupili do semifinále. Tam čekal tým ZŠ Dolní Chabry. Náš tým opět jasnězvítězil 2:0 a vybojoval postup do finále, kde byl naším soupeřemtým ZŠ Na Šutce – náš nejsilnější soupeř. V utkání se prokázala zkušenost našich chlapců, Vaška a Matěje – po setech 16:14 a 15:7 slavili opět po roce vítězství na tomto turnaji!

Bilance na turnaji tedy výborná – dívky 6. místo, chlapci 1. místo. Reprezentace školy byla opět úspěšné – vždyť do soutěže může nastoupit více než dvacet škol.

Sestavy našich týmů: dívky – Adéla Míková, Tereza Šedivá a Šárka Valdová; chlapci – Matěj Mík, Václav Kurka, Dimitr Popov a Miroslav Holub.

Všem žákyním a žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy, během turnaje se vystřídali na hřišti všichni nominovaní hráči!

Pavel Kropík - učitel Tv