6. ročník turnaje pétanque

Druhá či třetí sobota v měsíci červnu je již 6. rokem rezervována pro tradiční turnaj rodičovských trojic, které zastupují jednotlivé třídy naší školy. Pétanque je sportovním odvětvím, s nímž se při svých dovolených především u moře setkáváte téměř na každém plážovém kroku a i u nás, suchozemců, si získává stále větší oblibu a popularitu.

V sobotu 15. 6. se na našem školním hřišti sešlo 16 rodičovských týmů a k nim přibyl jeden složený z bývalých absolventů naší školy. Nedá mi to, abych na tomto místě nevyslovil určité politování nad tím, že téměř polovina z 30 tříd na škole nedokáže své družstvo sestavit a alespoň jednou za rok přijít zabojovat za čest a slávu svých dětí, potažmo třídu, kterou jejich ratolesti navštěvují. Organizátoři turnaje věnují každoroční přípravě a průběhu klání mnoho sil a pohled na prořídlý počet zúčastněných jim na radosti nepřidává. Je to škoda, neboť veškerý výtěžek z turnaje putuje do společné kasy SRPŠ a jak se říká, každá koruna dobrá…

Ale dost již stesku nad těmi, kteří nepřišli. Chválíme ty, kteří se dostavili, a během sobotního dopoledne sváděli nelítostné bitvy se svými protivníky. Hrálo se ve třech skupinách systémem každý s každým a lídři jednotlivých skupin se poté sešli v napínavém finále. Vavříny vítězů si nakonec odnesli zástupci třídy 2.B, stříbrnou příčku obsadila třída 3.C a bronzový stupínek opanovali zástupci žáků 7.A. Odměnou všem dekorovaným byly kromě medailí a diplomů také tradičně bombastické ceny, jejichž rodinné využití mnohým zamotá hlavu. Zlatý tým nakonec přebral putovní pohár, který po celý příští školní rok bude zdobit příslušnou třídu a bude svědkem toho, že i rodiče si dokážou hrát.

Ročník č. 6 skončil a realizace toho dalšího je ve hvězdách. Podle posledních zpráv je více než pravděpodobné, že areál pro pétanque z prostoru našeho hřiště nenávratné zmizí, jelikož na jeho místě má vyrůst stacionární kluziště. Budeme pečlivě monitorovat průběžný stav a prostřednictvím Vašich třídních zástupců v SRPŠ Vás budeme během školního roku informovat. Pokud bude naplněn nejčernější scénář a pétanque na školním hřišti zanikne, je už téměř připraven 1. ročník zbrusu nového turnaje trojic, který bude splňovat podobné atributy jako všechny ročníky toho předchozího, tedy pohodu, zábavu, legraci a co nejméně potu a fyzického nasazení.

To, v čem by se vlastně soutěžilo, si zatím necháme pro sebe, ale slibujeme, že ti z Vás, kteří v červnu příštího roku dorazíte, se určitě nudit nebudou…

SRPŠ a vedení školy