Kouzelnické představení v MK Bohnice

Středa 12. 6. se v družině IX. a X. nesla v duchu čar a magie. Přijali jsme totiž pozvání na kouzelnické představení kouzelníka Filipa Stružky do Městské knihovny Bohnice. Jeho představení už jsme v zimě jednou navštívili a děti byly tak nadšené, že když nás paní Würtherlová z MK Bohnice pozvala znovu, neváhali jsme ani chvíli. Kouzelník Filip nám po ní totiž poslal i vzkaz, že si připravil zbrusu nová kouzla. Děti se moc těšily, od minulého představení si totiž trénovaly z půjčených knih některá kouzla a chtěly je kouzelníkovi Filipovi předvést.

Když nastal den „D“, bylo takové horko, že jsme se před odchodem museli osvěžit na velrybě v našem novém atriu. Pak byla cesta snesitelnější. V knihovně už na nás pak čekal kouzelník Filip. Dětem se moc líbilo, že tentokrát měl připravené kouzla, u kterých byla potřeba jejich asistence, a tak byly do programu mnohem více zapojeny, což je bavilo. Nad některými triky a kouzly zůstával stát rozum i nám dospělým a děti Filipovi nadšeně tleskaly a jásaly. Shlédli jsme tentokrát převážně karetní kouzla, triky s provázky nebo mizení předmětů. Užili jsme si moc hezké odpoledne, které jsme završili ještě besedou o knížkách od paní knihovnice a také si nějaké knihy odnesli domů. Ať máme o prázdninách co číst!

Na zpáteční cestě jsme se osvěžili zmrzlinou v cukrárně U Veverky a litovali, že nás kouzelník Filip nenaučil kouzlo, jak si vyčarovat peníze J. Nad dortíky, zmrzlinou a jinými sladkými dobrotami jsme se společně snažili přijít na to, jaké triky jsou v kouzlech kouzelníka Filipa. Na nic jsme nepřišli, a tak jsme se alespoň shodli, že je dobře, že máme každý nějaké to své tajemství a vydali se na cestu zpět do školy.