Mirakulum

Ani velké horko nás nemůže odradit. A tak jsme ve středu pár dní před vysvědčením naplnili dva autobusy dětmi a vyrazili do Milovic do parku Mirakulum. Vybaveni čepicemi, opalovacími krémy, řízky a spoustou vody jsme vyrazili v půl deváté ráno od školy. Přijeli jsme akorát, když otvírali. Uvnitř parku jsme se rozdělili na dvě party a vyrazili vstříc zábavě a dobrodružství.

Naše první cesta vedla na naučnou lesní stezku. Splnili jsme pár úkolů, prohlédli si zookoutek a pod stromy, pěkně ve stínu jsme poobědvali. Dál na nás čekal vodní svět. Bezva místo v horku, které bylo opravdu úmorné. Vodní svět je místo plné vodotrysků, vodopádů, malých lagun a brouzdališť. Tam jsme se pořádně osvěžili a  vydováděli. Na svačinku jsme se usadili do stínu hradu, který je vlastně jedna velká prolézačka a podzemní chodby. Ty jsme prozkoumali s baterkami v rukách a také trochu s obavami, co nás ve tmě čeká.

Úplně na závěr jsme prošli velké zelené bludiště, ve kterém naštěstí nikdo skutečně nezabloudil. Závěrečné počítání a šup domů. Při odchodu jsme všichni dostali malý dáreček. Cesta uběhla rychle a asi třetina cestujících, které přemohl spánek, ani netuší, jak se zpátky do Prahy dostali. Vyzkoušeli jsme všemožné atrakce, lezli do podzemí, šplhali do výšek, skákali, cákali, mlsali a skvěle si to užívali. Bylo to super..smile