Dýně hrají všemi barvami

Ve středu 2. října jsme se s družinou 8 a 7 vydali do botanické zahrady na výstavu „Dýně hrají všemi barvami“. Do batůžku jsme si sbalili svačinky a pláštěnky a vyrazili jsme pěšky. A protože podzim je nejbarevnějším obdobím roku, tak botanická zahrada opravdu hrála všemi barvami. Kromě podzimních barev jsme také poznali podzimní deštík, což nám ale nevadilo, protože jsme se stihli schovat v Botanické kavárně, kde jsme se nasvačili a ochutnali místní RAW cukrovinky a domácí bábovku.


Také dýně už děti běžně znají ze své kuchyně a dokonce i ve školní jídelně nám vaří výbornou dýňovou polévku. Ale kromě toho, že nám dýně naplní bříška, tak plní i funkci podzimní dekorace. Byli jsme okouzlení tím, kolik druhů, velikostí a tvarů dýně mají. Dále jsme se také podívali do velikého skleníku, kde jsme viděli výstavu kaktusů a zase jsme žasli nad tím, jak jsou kaktusy různorodé, a vidět jich tolik pohromadě bylo opravdu zajímavé.


Nakonec jsme se zastavili na vyhlídce na Prahu a poznali několik budov a míst tyčících se v dáli. Výlet se nám moc líbil a při další příležitosti naší botanickou zahradu navštívíme zas.


Družina 7 a 8