Workshop v Království železnic

V pondělí dne 11. 11. 2019 po ranní třídnické hodině žáci 7. B vyrazili na Smíchov, do ulice Stroupežnického 23. V prostorách Království železnic pro ně byla připravena prezentace zaměstnání ve strojírenství a následná prohlídka samotného muzea hraček a expozice modelů pohyblivých vláčků a mnoha dalších miniatur.

Během prezentace žáky zarazilo, jak velké množství profesí souvisí se strojírenstvím a železnicemi (např. kovář). Poté zpracovali připravené pracovní listy a následně jim byl zadán úkol. Ve skupinkách museli vymalovat část stěny pomocí válečků a štětců, případně stěnu ozdobit prostřednictvím šablon. Na práci jim byly zapůjčeny slušivé oblečky, které je (ne ve všech případech) uchránily před zamazáním se barvou.


Po uklizení obleků a omytí rukou si děti mohly prohlédnout modely vlaků, nádraží, aut, autobusů, záchranářských vozů a mnoha dalšího. Největší úspěch sklidily dva realistické modely tramvaje a autobusu, kde mohl dočasný řidič otevírat a zavírat dveře, troubit, šlapat na pedály, přičemž místo předního skla byla obrazovka, jak z pohledu řidiče jezdí po Praze.