Příběhy našich sousedů

Také v letošním školním roce se naše škola zúčastní projektu Příběhy našich sousedů. Na základě úspěchů v letech minulých jsme od pořádající společnosti Post Bellum dostali ocenění ŠKOLA PAMĚTI NÁRODA.

Letos jsme nahrávali vzpomínky MUDr. Prokopa Remeše, lékaře Psychiatrické nemocnice Bohnice. Pan Remeš působil v době komunistického režimu ve strukturách tzv. podzemní církve a už tehdy se začal věnovat hagioterapii - oboru, jenž využívá k léčbě pacientů příběhy z bible a hodnoty křesťanské víry. Celý život žije pan Remeš v Praze - Troji. Ve vzpomínkách nám přiblížil i některé komunistické prominenty, kteří tehdy žili v sousedství. Vzpomínal i na rok 1968 či listopadovou revoluce 1989.


Rozhovor s panem Prokopem Remešem členy našeho týmu vyloženě nadchnul. Proto bylo velmi těžké vybrat jen některé vzpomínky do tříminutové rozhlasové reportáže. Zda se nám to povedlo, posuďte sami.

PhDr. Martina Kaslová