Tradice adventního zpívání

Čas běží jako splašený kůň a ani jsme se nenadáli a paní Zima převzala vládu nad celým městem. Adventní čas je již několik let úzce spjat s tradicí předvánočního zpívání, které jsme samozřejmě nemohli vynechat ani letošní rok.

A tak se 16. 12. v podvečer sešli rodiče se svými ratolestmi, aby alespoň na chvilku vystoupili z toho dech beroucí rychlostí rozjetého vlaku plného vánočních příprav, nakupování dárků, pečení cukroví a vybírání toho nejkrásnějšího stromku, a strávili společně tajemnou hodinku při poslechu vánočních písní a koled. První část improvizovaného koncertu před školou obstarala kapela Dixiband a Podřipský kvintet, která zahrála ty nejznámější vánoční šlágry napříč celým světem. Ve druhé části vystoupily skvělé děti souboru Zpěváček, které už dlouhé roky vede paní učitelka Mikešová a sama je i doprovází.

 

Rodiče si pochutnávali na svařeném vínku a děti neodolaly horkému vánočnímu čaji a množství cukroví a dobrůtek, mezi kterými dominovaly malé kremrole zvané „šmetýnky“, vlastnoruční to výroba paní učitelky Šedové.

Příjemně strávená hodinka u vánočního stromku před slavnostně rozsvícenou školou se po všech stránkách vydařila. Všem dětem, které přišly, se na krku houpala vánoční rolnička, která svou magickou mocí jistě zařídí splnění všech, i těch nejtajnějších přání....

A tak nám dovolte, abychom Vám a Vašim dětem popřáli co nejkrásnější a nejspokojenější Vánoce a po celý budoucí rok 2020 pevné nervy, pevné zdraví a mnoho úspěchů v práci, ve škole i v osobních životech.

vedení ZŠ Glowackého