Čtyři živly v Rudolfinu

Dne 5. května se vypravili vybraní žáci ze 4.B na svůj poslední hudební workshop z cyklu Čtyři živly. V Sukově síni Rudolfina nás čekali naši známí – vzduch Jakub Kacar, oheň Jan Bradáč, voda Kristýna Müllerová a ten den k nim přibyla i krásná, květy ozdobená, země Šárka Vejvodová.

Čtyři živly v Rudolfínu

Koncepce dnešního dne byla odlišná od všech předchozích. V malých skupinkách jsme se vypravili do podzemních chodeb Rudolfina. Tam nás potkaly (některé i trochu vystrašily) jednotlivé živly a připomínaly nám ty nejlepší hudební motivy z předchozích pořadů. Z podzemí nás výtahem vyvezly prameny vody a následovaly hudební kvízy věnované zemi. Hráli jsme na marimbu za půl milionu korun a i na ten nejdražší nástroj na světě – na své tělo.

Na závěr nás čekalo velkolepé finále. Všechny živly a 80 dětí tančily a dramatizovaly známé skladby z minulých pořadů, které formou ronda protknula hrou na tělo doprovázená skladba Edvarda Griega  Ve sluji Krále hor.

Celý 4dílný program byl krásný. Dalším dětem ho v příštím roce moc doporučuje Johanka, Terka, Háňa, Ema, Lucky, Kubové, Adélky, Dan, Tomáš, Julča, Kamča a Eva.

Mgr. Lenka Jelínková