Přebor Prahy školních družstev v šachu

I v letošním školním roce naši žáci reprezentovali školu na šachovém turnaji. Přebor Prahy je krajským kolem, odkud se dvě nejlepší družstva z každého kraje nakonec utkají na Mistrovství ČR.

Z prvního stupně se naše dvě družstva umístila na 14. a postupovém 4. místě. Nejvíce bodů uhrála Sofiia Markina z 5.C, která si svými šesti výhrami a jednou remízou vybojovala medaili na první šachovnici v boji proti nejtěžším soupeřům.

Finálový turnaj pro osm nejlepších týmů prvního stupně, do kterého postoupilo i naše družstvo, se hrálo ve čtvrtek 11. května 2023. Na čtyři nejsilnější družstva, která si zahrála o medaile a o dvě postupová místa jsme nestačili, ale skončili jsme na pěkném šestém místě.

Z druhého stupně v turnaji nastoupila čtyři družstva. Proti soupeřům si naši žáci vedli skvěle. Nejlepší družstvo našich žáků skončilo na výborném 9. místě v konkurenci celkem 40 týmů. Postup na Mistrovství ČR nám tak utekl jen o kousek. Další družstva obsadila 24., 25. a 36. místo. Z této skupiny byl nejúspěšnější Štěpán Mičan z 9.D na čtvrté šachovnici, který vyhrál šest ze sedmi partií. Se ztrátou pouze jednoho bodu zahrál také Ivan Lozinskyi z 9.A.

Přebor Prahy školních družstev v šachu

Všem zúčastněným děkujeme a blahopřejeme ke skvělým výsledkům! Velký dík patří i panu Ing. Petrasovi, který se zasloužil o hladký průběh a podporu.

Petra Parmová