6. A NA CESTÁCH

Uplynulý týden si naše třída 6. A užila na cestách. Nejprve jsme odjeli na třídenní výlet do Kunratic, a pak na dva jednodenní výlety do Kutné Hory a Svíčkárny RODAS v Šestajovicích.

V Kunraticích nás čekal pobyt s programem společnosti INVENIO, vlastně trochu opožděný adaptační kurz. Program byl zaměřený na upevnění kamarádských vztahů ve třídě, takže jsme se tři dny nezastavili, spolupracovali a bavili se opravdu každý s každým. Užili jsme si spoustu zábavy, ale taky se museli spolehnout jeden na druhého. S výbornými lektory jsme sdíleli své dojmy a pocity a promýšleli, jak z naší třídy vytvořit co nejlepší kolektiv. Vztahy jsme upevňovali při venkovních aktivitách, ale třeba i při večerním rituálu. V přestávkách pak u kulečníku, nebo fotbálku. Nejvíc ale všechny nadchl Vavrdův memoriál – adrenalinový závod na kolech bez brzd a řetězů (samozřejmě s helmami na hlavě). Všichni jsme si to v Kunraticích opravdu užili.

6. A NA CESTÁCH

6. A NA CESTÁCH

6. A NA CESTÁCH

V pondělí jsme vyrazili na jednodenní výlet do Kutné Hory. Tady nás čekala nejen prohlídka města – jedné z našich památek UNESCO, ale i edukační program v Dačického domě, který nám přiblížil historický vývoj města, těžbu stříbra i nejvýznamnější kutnohorské památky. Čas zbyl i na posezení ve stínu, nebo osvěžení vodotrysky v parku. V parném dni nesměla chybět zmrzlina. K zážitkům patřila určitě i cesta vlakem, někteří jeli dokonce poprvé v životě :-)

6. A NA CESTÁCH

6. A NA CESTÁCH

Naše poslední cesta vedla ne okraj Prahy, do Svíčkárny RODAS v Šestajovicích. Tady nás čekalo nabité dopoledne. Nejprve jsme krmili zdejší zvířata, dokonce i lahví s dudlíkem malá selátka, telátka a jehňátka. Poté jsme si vyrobili a ozdobili svíčku, vykrojili mýdlo a nasypali balíček mořské soli ovoněné bylinkami. Fantazii se meze nekladly, a tak vznikala opravdu originální dílka. A oblíbeným vlakem jsme se vrátili do Prahy. Už teď se těšíme na další cestování!

6. A NA CESTÁCH

Martina Kaslová