Celé Česko čte dětem

V letošním školním roce se naše družina nově zapojila do projektu Celé Česko čte dětem. A proč?

Protože víme, že pohádky a pohádkové příběhy jsou tou nejlepší potravou pro dětskou duši, protože děti čtení opravdu baví, protože nás baví dětem předčítat a sledovat je, jak si čtení užívají. Protože jsou to krásné chvíle, strávené spolu.

Celé Česko čte dětem Celé Česko čte dětem

O tom, jak se věnujeme čtení a knihám, jsme už psali. Psali jsme o návštěvách knihovny, o čtenářských dílnách, čtecím metru, o spolupráci s Albatrosem i o účasti na akcích jako čtení pro kuře. Proto, když jsme narazili na projekt Celé Česko čte dětem, bylo jasné, že to je ta správná akce i pro nás a pustili jsme se do toho…

Celé Česko čte dětem Celé Česko čte dětem Celé Česko čte dětem

V rámci projektu probíhaly v jednotlivých odděleních různé akce. Naše malá knihovna měla napilno. Někde probíhala dílna čtení, v jiném oddělení pak volba nejlepší knihy roku 2021. Tu mimochodem vyhrála knížka Ester Staré – A pak se to stalo, vřele doporučujeme, je skvělá. Současně se čtením jsme se také činili výtvarně. Děti si vyrobily úžasné soví záložky, vytvořily vlastní návrhy na obaly oblíbených knížek a nakreslily spoustu obrázků ke knížkám, které jsme četli.

Celé Česko čte dětem Celé Česko čte dětem

Krátkou zprávu najdete i ZDE.

A ještě jedna věc…. k celé akci patří také moc pěkná písnička Budu jejich ochráncem, tu najdete ZDE.

Příští týden plánujeme k celé akci malou výstavu ve vchodu do školy, tak se přijďte podívat.

Bc. Ivana Kalinová