Školení Wattsenglish v Liberci

Na naší škole je již téměř tradicí, že se naši jazykáři jezdí vzdělávat do Liberce v rámci programu Metodika výuky angličtiny pro předškolní a mladší školní děti, a nejinak tomu bylo i 14. a 15.10. 2021, kdy jsme se na cestu na sever vydali i my. Liberec nás přivítal uplakaným podzimním počasím, ale my jsme si tím rozhodně náladu nenechali zkazit. V učebně Wattsenglish nás přivítala naše úžasná lektorka Mgr. Zuzana Krejčová a dalších pět kolegů z jiných základních škol.

Školení Wattsenglish v Liberci 

Hned na začátku jsme se převtělili do role žáků a bez přípravy jsme byli hozeni do hodiny španělského jazyka. Na vlastní kůži jsme si zažili, jak se naši žáci cítí, když na ně mluvíme cizím jazykem, kterému téměř nerozumí. Po prvotním šoku jsme se ale přesvědčili, že pokud je učitelka i dobrá herečka a dokáže svůj jazykový projev doplnit vhodnými gesty a tónem hlasu, mateřský jazyk vlastně vůbec potřebný nebyl. Při aktivitách a hrách jsme si osvojovali a upevňovali novou slovní zásobu a hlavně jsme si užili spoustu legrace. Možnost sami si vyzkoušet aktivity, které v hodinách s našimi žáky můžeme použít, pro nás byla jistě obohacující.

Školení Wattsenglish v Liberci  Školení Wattsenglish v Liberci

Druhý den semináře jsme dokonce měli možnost osobně se setkat se samotným Stevem Wattsem, strakou Maggie a blobem Bobbem (slovo „blob“ jsem záměrně nechala v angličtině, protože nazvat Bobba hrudkou, skvrnou, kapkou či kaňkou mi pro něj přijde nedůstojné). Steve byl milý, sympatický a vlastně přesně takový, jakého ho známe z videí v hodinách angličtiny, Bob toho moc nenamluvil a Maggie byla ukřičená jako vždy.

Mgr. Kristýna Šíchová a John Carroll, BA