Úvod soutěžního dne patřil našim nejmladším sportovcům a sportovkyním ze 4. a 5. tříd. Někteří se v letošním roce s laťkou seznámili prakticky úplně poprvé, ale s o to větším nasazením se do skákání pustili. Základní výška byla stanovena na 70 cm, ta ale nepředstavovala vůbec žádný problém. Medaile se rozdávaly mnohem výše. S rostoucí výškou narůstala i motivace dětí, čemuž přispívalo i mohutně fandící obecenstvo. Podporu měly děti skutečně poctivou. Nejlepší z chlapců, Matvii, se nakonec dokázal přenést přes laťku ve výšce 120 cm. Druhé místo obsadil pouze díky horšímu zápisu na 120 cm Jáchym a se 115 cm se naopak díky lepšímu zápisu dokázal propracovat k třetímu místu Dan. Nejlepší z děvčat, Daria, přidala ještě dalších 5 cm oproti prvnímu chlapci a soutěž zakončila se 125 cm. Druhá Rózárie se svými 110 cm zaostala za vítězkou o 15 cm a třetí Anna si díky lepšímu zápisu v soutěži odnesla třetí místo za úspěšně překonaných 100 cm.

5. Lucie Zdvíhalová 95 cm
6. Eva Vopálková/Michaela Stojan 95 cm (horší zápis; shodný zápis)
7. Marie Rynešová 90 cm

Další kategorií na pořadu dne byla ta pro žáky a žákyně ze 6. a 7. ročníků. Základní výšku měli opět všichni startující stejnou, tentokrát 95 cm. I tady se ukázalo, že zdolat základ pro děti problém nebude. Vítěz kategorie chlapců, Zdenda, se dokázal přenést přes 135 cm. Vojta zaostal o 10 cm a skočených 125 cm mu přineslo druhé místo. Opět to byl lepší zápis v soutěži, který rozhodl o třetí pozici. Tu pro sebe nakonec za 120 cm získal Ondra. Kategorie dívek nám nabídla nervy drásající představení s nečekaným rozřešením. Čtyři dívky se dokázaly úspěšně dostat přes 120 cm. Protože další postupnou výšku už žádná z děvčat neskočila, nastalo zkoumání zápisu. To dopadlo bramborově pro Kláru, která bohužel tuto výšku zdolala až posledním možným pokusem. Naopak Nejšťastnější byla v tuto chvíli Taya, která soutěží prošla bez jediné chyby a došla si pro první místo. Zbylé dvě dívky, Laura a Kája, disponovaly naprosto totožným zápisem, kdy první a jediná chyba přišla právě až na zmiňovaných 120 cm, a tak muselo přijít na řadu rozeskakovaní o druhou příčku. Šťastnější z této dvojice byla nakonec Kája, která určených 120 cm dokázala zdolat prvním pokusem. Laura tuto výšku shodila a brala tak nakonec třetí příčku.

1. Taya De Sousa 120 cm
2. Karolína Mikulová 120 cm (horší zápis)
3. Laura Vaníčková 120 cm (horší zápis)
4. Klára Hájková 120 cm (horší zápis)
5. Vanesa Heřmanová 110 cm
6. Ella Zerbsová 110 cm (horší zápis)

Poslední kategorie byla určena pro naše nejstarší, tedy 8. a 9. ročníky. Základní výška byla tentokrát stanovena na 100 cm, což bylo pro naše sportovce i sportovkyně pouze lehké rozehřátí. Děvčata i chlapci procházeli všemi postupnými výškami hladce a čím dál tím více bylo jasné, že o stupních vítězů bude rozhodovat nejen maximální koncentrace na každý pokus, ale i dostatečný fyzický fond. Dívky na prvních třech místech se všechny dokázaly přenést přes 130 cm, přes 135 cm se to až posledním pokusem povedlo pouze Ádě, která tím pro sebe získala první místo. Druhá skončila díky lepšímu zápisu na předchozí výšce Nikča a třetí pozici obsadila kvůli jedné jediné chybě na 130 cm Amálka. Soutěž chlapců se nám začala lámat až u výšky 130 cm, kterou zdolalo ze sedmi startujících hned šest. Na 135 cm se nám z šestice do dalších bojů propracovali už jen tři nejlepší, kteří si to rozdali o první místo. Nejlepší z nich byl nakonec Šimon, který soutěž zakončil až na výšce 160 cm. Druhé místo si za svých 150 cm odnesl Pavel. Třetí příčku obsadil za 145 cm Vláďa.

Chlapci
1. Šimon Kysela 160 cm
2. Pavel Zdvíhal 150 cm
3. Vladimír Moška 145 cm
4. Lukáš Vach/David Tlučhoř 130 cm (shodný zápis)
5. Marek Fliegl 130 cm (horší zápis)
6. Jiří Macevič 125 cm

Dívky
1. Adéla Akrmanová 135 cm
2. Nikola Tutrová 130 cm
3. Amálie Tylichová 130 cm (horší zápis)
4. Karolína Majdičová 125 cm
5. Gabriela Kloboučníková 105 cm

latka 46

Všem startujícím bychom rádi poděkovali za jejich účast, za předvedené výkony a také za to, jakým způsobem reprezentovali svou třídu. Přítomným divákům děkujeme za velkou podporu, kterou všechny naše závodníky a závodnice motivovali a tlačili soutěží vpřed. I díky tomu jsme mohli být svědky krásných soubojů a výkonů na i za hranicí možností.

První ročník Glowackého laťky je tedy za námi a již nyní se můžeme těšit na ročník další. Než se sejde rok s rokem, má pro naše žáky kabinet TV připravené další soutěže, které mají v kalendáři své místo už delší dobu – Jarní pohybovou výzvu a Sportovní den.