Často kladené dotazy

Jakým způsobem se evidují platby stravného ve ŠJ?

Každému strávníkovi je při registraci do ŠJ vytvořeno jeho osobní konto, jednoznačně identifikované tzv. číslem strávníka, které se používá jako variabilní symbol.

Platby v hotovosti se připisují při prodeji v pokladně ŠJ.

Inkaso ze sporožirového účtu se provede k 15. dni měsíce. Pokud ČS a.s. oznámí neprovedenou platbu, je tato platba stornována a strávník musí zaplatit jiným způsobem (hotově nebo jednorázovým příkazem na účet 2618306/0300).

Inkasní příkazy z jiných bankovních ústavů se provádí k 15. dni měsíce.

Jakým způsobem se přihlašují obědy?

Platíte-li hotově, přihlásíte si obědy osobně při prodeji v kanceláři ŠJ nebo ve stravovacím boxu nebo telefonicky, e-mailem, přes internet na www.strava.cz. Předpokladem však je dostatečná výše peněz na vašem kontě.

Platíte-li inkasem nebo trvalým příkazem, jsou obědy přihlášeny automaticky programem.

Jakým způsobem se odhlašují obědy?

Obědy lze odhlásit osobně v kanceláři ŠJ, telefonicky, e-mailem nebo na www.strava.cz, popř. ve stravovacím boxu v jídelně školy.

Uzávěrka odhlášek je nejpozději do 7:00 v den výdeje obědu.

Nechci se již stravovat, co mám pro to udělat?

Je nutné toto oznámit školní jídelně, a to osobně nebo písemnou formou k rukám hospodářky ŠJ. Od zadaného data, kdy se již nebudete stravovat, budou obědy odhlášeny.

Platíte-li převodem z účtu nebo inkasem, musíte ve své bance trvalý příkaz nebo souhlas s inkasem zrušit. Případný přeplatek Vám bude zaslán na účet.

Pokud platíte hotově, budou Vám případné přeplatky vráceny v kanceláři školní jídelny při odhlašování.

Pokud má naše škola ředitelské volno, jsou moje obědy odhlášeny?

Hromadnou odhlášku provede jídelna na základě písemného oznámení ředitelky.

Pokud na obědy nechodím, nemusím za ně platit?

Samozřejmě musíte, protože obědy, které nejsou odhlášeny, ŠJ uvaří a připraví k výdeji. Jestliže tedy na obědy nechodíte, pak vám propadají a zbytečně přicházíte o své peníze.

Pokud si zruším trvalý příkaz, odhlásí mě jídelna ze stravování?

Ne, banka jídelnu neinformuje o tom, že strávník zrušil trvalý příkaz. Musíte stravování odhlásit i ve školní jídelně, jinak ŠJ bude pro Vás dál připravovat obědy a bude Vám stále inkasovat platby, které banka sice neprovede, ale informuje ŠJ o tom, že platba neproběhla. ŠJ bude po Vás vymáhat zaplacení provařených obědů, i když si je nevyzvednete.

Přešel jsem na jinou školu, ale jídelna mi stále strhává peníze za obědy. Proč?

Škola jídelnu neinformuje o změnách ve stavu žáků. Strávník sám musí ukončit stravování předepsaným postupem.

Musím po ukončení stravování vrátit čipovou kartu?

Karta je Vaším majetkem a peníze se zpět nevrací.

Pokud onemocním, může na obědy chodit někdo jiný?

Ne, protože po dobu nemoci nemáte nárok na oběd za snížené stravné. Po dobu nemoci si můžete zakoupit obědy za plné stravné.

Pokud onemocním, může mi obědy vyzvedávat zákonný zástupce a nosit je domů?

Ne, protože po dobu nemoci nemáte nárok na oběd za snížené stravné. Výjimkou je první den nemoci, kdy se již oběd nepodařilo včas odhlásit. Pak je dle vyhlášky možné výjimečně oběd odebrat do jídlonosiče. Po dobu nemoci si můžete si zakoupit obědy za plné stravné.

Zjistím-li nesrovnalost ve vyúčtování, jak a kdy ji mám reklamovat?

Reklamujte ji ve ŠJ a to nejlépe ihned po obdržení výpisu. Dohledávání po několika měsících je technicky i časově velmi náročné.

Musím přes prázdniny rušit souhlas s inkasem?

Nemusíte, na červenec a srpen se inkaso neprovádí.

Nenašli jste odpověď na svou otázku?

Pošlete nám Váš dotaz Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,nebo volejte přímo do naší kanceláře na telefoní číslo: 233 321 974.