Kategorie starších nabídla také 9 startujících škol, rozdělených do 3 skupin. Ve skupině se hrály vždy dva dvojzápasy, zápas trval 8 minut hrubého času. Klíč k postupu byl jasný – z každé skupiny postupuje vítěz a tuto trojici doplní škola ze 2. místa s nejvíce body (popřípadě dle skóre).

My jsme byli nalosováni do skupiny se ZŠ Ústavní a ZŠ Libčická.

florbal 1florbal 2

První utkání se ZŠ Ústavní začali kluci aktivně a měli i herní převahu, která vyústila v 5. minutě v souhru dvou Matyášů, kdy Maty F. proměnil v gól pěknou přihrávku od Matyho H.. O minutu později bylo ještě veseleji, to když se po ideální rozehrávce z rohu od Lukyho trefil Prokop pod břevno. V poslední minutě opět došlo na prověřenou spolupráci našich Matyášů, skórující a asistující zůstal beze změny. Výsledek 3:0 a první 3 bodíky do tabulky.

Druhý zápas se ZŠ Libčická byl již o poznání náročnější. Soupeř prokázal herní kvalitu a kluky musel v brance několikrát podržet Dan. Klíčová byla již 2. minuta, ve které se po individuální akci prosadil Luky. Soupeři se nakonec branku vstřelit nepodařilo a výsledek 1:0 přihrál do tabulky další plný bodový zisk.

Ve třetím utkání se ZŠ Ústavní svedli kluci vyrovnanější boj. Soupeř dokázal eliminovat všechny zbraně z prvního utkání, a na branku se tak čekalo až do poslední minuty. Naštěstí to byli naši hoši, kteří rozvlnili síť. Bodíky vystřelil až v čase 7:45 Maty F.

Čtvrté utkání a boj o postup. V cestě turnajem kluky díky výsledkům ve skupině mohla posunout i porážka 0:1. Na tu ale rozhodně hrát nechtěli. Byli po celý zápas aktivní a srdnatě dobývali branku soupeře. Bohužel v čase 4:30 se soupeři podařilo proměnit jeden ze svých útoků a na hole se klukům vkradla nervozita. Ta vyústila v inkasování druhé branky, které ale byla pro přestupek ve hře odvolána. Po závěrečném hvizdu tedy přišlo velké oddechnutí a radost z postupu do semifinále.

V semifinále narazili kluci na pozdějšího vítěze turnaje, ZŠ Bohumila Hrabala. Nutno říct, že v tomto utkání se nehrálo o to kdo, ale spíše o kolik. Kluci z Hrabala byli perfektně sehraní, během prvních 3 minut vstřelili 3 branky a jen díky obětavé hře, dobře chytajícímu Danovi a zvolnění soupeře již další branka nepadla.

Zápas o 3. místo klukům do cesty postavil ZŠ Na Slovance. Kluci do utkání vstoupili velmi dobře, soustředili se na obrannou činnost a jednoduchou hrou se snažili o přečíslení. Ve 2. minutě se po rychlé akci trefil Maty F. Soupeři se však velmi záhy povedlo využít nepozornosti a z volného úderu skórovat přímo do odkryté klece. Ve 4. minutě se misky vah přiklonily na naši stranu, Maty F. se trefil po přihrávce od Ondry. Kluci se uklidnili a dvěma brankami v rychlém sledu, trefil se Maty H. a Prokop, utkání rozhodli.

Konečné 3. místo bylo v nabité konkurenci skvělým počinem. Kluci po celý turnaj předváděli velmi dobré výkony a zaslouženě si tak dokráčeli pro medaile. Do dalších turnajů je určitě na čem stavět.

Naši školu reprezentovali: Dan Kropík (g), Prokop Matějka, Matyáš Holotík, Lukáš Gavenda, Ondra Pachota, Matyáš Felcan, Dan Petrůj.